Czym jest Żeńska Akademia?

Jest to projekt edukacyjny, w którym dzięki wiedzy naszych Przodków kobiety odkrywają swój twórczy potencjał, uczą się podkreślać swoje piękno i być w harmonii ze sobą i otaczającym światem.Intencja


Intencją Żeńskiej Akademii jest to, by kobiety poczuły wewnętrzną spójność, umiały zbudować trwałe i harmonijne relacje międzyludzkie oraz odkryły swoje przeznaczenie, talenty i zasoby. Piękno kobiet (wewnętrzne i zewnętrzne) może zmienić świat!

Jak wiedza, którą chcę się podzielić w Akademii zmieniła moje życie?Jeszcze parę lat temu byłam chłopczycą, wyglądałam, myślałam i działałam po męsku. Moje relacje z innymi (niezależnie od wieku czy płci) pozostawiały wiele do życzenia. Nie rozumiałam kompletnie, czym jest kobiecość, kojarzyłam ją ze szpilkami, biustonoszami, miesiączkami i rodzeniem dzieci. I tyle.

Więcej niewygody niż radości i spełnienia.


Nie znałam swoich potrzeb, nie rozumiałam nawet tego, że mam prawo je mieć. Nie wiedziałam, że te dziwne ukłucia w sercu, które często czułam są drogowskazami, bo pracowałam bardzo intensywnie nad tym, by w ogóle jak najmniej czuć.

Pracoholizm to tylko jeden z nałogów, które mi wtedy towarzyszyły.

Jak to zwykle bywa, najpierw dostawałam lekkie szturchańce od losu (by się obudzić), potem nieco silniejsze kopniaki, aż w końcu kilka wydarzeń pod rząd dosłownie zwaliło mnie z nóg. Tak to działa, gdy udajemy, że nie zauważamy szturchańców.

I wtedy jakimś cudem trafiłam na rosyjskojęzyczne materiały o naukach wedyjskich, pracy z rodem, słowiańskiej gimnastyce itd. Zaczęły się poszukiwania i bardzo szybko trafiłam na rosyjski projekt Nauka Życia (psychologia oparta na naukach wedyjskich).

Zjazdy odbywały się w Rosji i niewiele myśląc wydałam wszystkie oszczędności, by się tam dostać
.

Tę wiedzę i tę jakość relacji, którą tam poznałam traktuję jako punkt zwrotny w moim życiu. Nauka Życia (której owocem jest Żeńska Akademia) pokazała mi przede wszystkim, na czym polega budowanie i podtrzymywanie relacji, które są podstawą ludzkiego szczęścia. Nauka relacji zaś jest zupełnie pomijaną nauką w naszym systemie edukacji. Psychologia częściowo tę lukę zapełnia, ale i tak czegoś tam brak. To coś odnalazłam właśnie w tym projekcie.

Co się konkretnie zmieniło w moim życiu? Poza zmianami na planie fizycznym (inaczej się ubieram, czeszę, poruszam, odczuwam ciało), zaczęłam bardziej doceniać siebie i innych.

W moim życiu pojawiło się o wiele więcej wdzięczności, miłości i empatii.

Inaczej myślę, bardziej ufam prowadzeniu przy jednoczesnym silniejszym czuciu, dokąd pójść, a dokąd lepiej nie. W ogóle, mówienie "nie" zaczęło być dużo prostsze. Obudziły się talenty, zaczęła praca z rodem, znaleźli i wrócili przyjaciele.

Wiele odpuściłam i pożegnałam. Bardzo wiele powitałam.

Dostrzegłam, że moja intuicja działa!! Że przyciągam coraz ciekawsze i piękniejsze zdarzenia. Czuję się szczęśliwa i spełniona. Czasem płaczę i jestem szczęśliwa, że sobie na to pozwalam. I że wciąż szukam odpowiedzi, ale już nie na pytanie: "dlaczego", lecz coraz częściej: "po co?". Nawet rysy twarzy mi się zmieniły i nie tylko ja sama to zauważyłam.

Wiedza, która ułatwia życie nie może być skomplikowana. Ale skutecznie ją zakopano i zapomniano i proces wydobywania jej i uczenia się na nowo musi chwilę potrwać. Ale jest to przygoda, którą zdecydowanie warto rozpocząć.

Będzie mi niezwykle miło, jeśli pozwolisz mi towarzyszyć Ci w tej podróży.


Informacje organizacyjneKiedy?
Kolejny nabór do akademii planowany jest na wrzesień 2018r.

Gdzie?
Centrum Gdańska

Organizacja zajęć
Cały program obejmuje 48 godzin zegarowych zajęć podzielonych na 16 spotkań raz w tygodniu. Kurs jest całością, nie ma możliwości brać udziału tylko w kilku spotkaniach.Do NOT follow this link or you will be banned from the site!